
Electric Power Socket Outlet
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Wood, Plastic |
| Dimensions | 86x86mm |
| Color | Beige |
| Current Rating | 13A |
| Voltage Rating | 250V |
| Number of Sockets | 1 |
| Switch Type | Toggle |
| Features | Safe, Durable, Reliable, Long-lasting, Easy use, Anti-arc, Abrasion resistant |
Product Overview
Key Features
High-precision phosphor bronze tin has excellent resistance to fatigue deformation, repeated plug to use, despite efforts to maintain standards, and avoid contact with non-tight due to plug poor contact and the heat caused by electrical phenomena, to ensure safe use.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Chinese has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Switches in bulk from Chinese at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Foshan, Guangdong
Name
Vpon
Address
Jiangyi Industrial Area,Leliu Town,Shunde,Foshan,Guangdong,China Foshan, Guangdong, 528322, China
socket outlet in Foshan
Report incorrect details





















