
Electric Power Contractor
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal/Plastic |
| Dimensions | 10x5x8 cm |
| Weight | 1.5 kg |
| Voltage | 220-240V |
| Current | 10A |
| Power | 2kW |
| Certification | CE |
| Features | High Efficiency, Reliable Performance, Easy Installation, Durable Design, Cost Effective, Safe Operation, Precise Control |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Eledea has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electronic Products & Components in bulk from Eledea at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday















