
Electric Powder Coating Tools
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | High-grade steel |
| Voltage | 220V |
| Weight | 2 kg |
| Power | 1000W |
| Dimensions | 20x10x5 cm |
| Hose length | 3m |
| Warranty | 1 year |
| Features | Precise coating, Uniform finish, Durable output, Easy operation, Efficient process, Cost effective, High quality, Reliable tool |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
Name
Ojas Patel
Address
null Surat, Gujarat, 395004, India
electrostatic powder coating machine in Surat
Report incorrect details
































