
Electric Powder Coating Machine - Stainless Steel, Low Energy Consumption | Automatic Industrial Use
Price: 95000.00 INR / Unit
(95000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Voltage | 220V |
| Power | 3KW |
| Dimensions | 120x60x150cm |
| Weight | 80kg |
| Material | Steel,plastic |
| Color | Blue |
| Warranty | 1 year |
| Features | Efficient coating, Durable finish, Easy operation, Consistent results, Cost effective, Versatile use, High-quality, Time saving |
| Product Type | Electric Powder Coating Machine |
| General Use | Industrial |
| Computerized | No |
| Automatic | Yes |
| Power Source | Electric |
| Feature | Low Energy Consumption |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | ADVANCELINE COATING SYSTEM PRIVATE LIMITED |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Price | 95000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
10EINPK3929M1ZX
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 10EINPK3929M1ZX
Patna, Bihar
Sales Manager
Mr. Sharwan Kumar
Address
Prithavipur, Gali No 3, Kankarbagh, Patna, Bihar, 800020, India
powder coating machines in Patna
Report incorrect details
































