
Electric Poles - Superior Quality Raw Material, Designed With State-of-the-art Technology
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Height | 6-12m |
| Weight | 50-200kg |
| Finish | Powder coated |
| Arm Length | 1.5-3m |
| Usage | Street lighting, area illumination |
| Compliance | IS 11799 |
| Features | Durable, Reliable, Efficient, Safe, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, K. K. Concrete Products Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical Transmission Line Goods in bulk from K. K. Concrete Products Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AEBPG1991B1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AEBPG1991B1Z0
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Devansh Gupta
Address
Tigaon Road, Ballabhgarh, Faridabad, Haryana, 121004, India
power pole in Faridabad
Report incorrect details
































