


Electric Microwave - Metal, 20l Capacity, 45x30x25cm Dimensions | Compact Design, Easy Controls, Energy Efficient, Fast Heating, 700w Power
Price Trend: 25000.00 - 65000.00 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
5 Piece
In Stock
Product Specifications
| Power | 700W |
| Capacity | 20L |
| Dimensions | 45x30x25cm |
| Weight | 12kg |
| Material | Metal |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Usage | Heating food and beverages quickly and efficiently. Ideal for small kitchens or offices. |
| Features | Fast heating, Easy controls, Compact design, Energy efficient, Durable build |
| Supply Ability | 50 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
18ADIPU5508L1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 18ADIPU5508L1ZY
Guwahati, Assam
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Manir Uddin
Address
Medhi Building, 2nd Floor, Rukmini Gaon, Guwahati, Assam, 781022, India
electrolux microwave oven in Guwahati
Report incorrect details
































