
Electric Massage Machine
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Massage Device |
| Dominant Color | Brown |
| Power Supply | 220V/110V |
| Temperature Range | 30-50°C |
| Material | Wood, ceramic |
| Dimensions | 15x10x20cm (approx) |
| Weight | 2kg (approx) |
| Usage | Apply herbal oils for massage, heat therapy and pain relief. |
| Features | Heat therapy, Massage tool, Herbal use, Temperature control, Pain relief |
Product Overview
Key Features
How to Install
1. Compress the power jack to plug into the jack located on the back of the room. Oven temperature control But be prepared to fit into the connector slot. Do not break decisively Press to close locks And when I crossed the line to pull off the pole.
2. Plug the power cord to the power adapter plugged into a 110 volt or 220 volt power supply to observe the digital display shows the screen. Check-degree temperature of the furnace temperature control, press the SET (button 3).
3. Election degrees higher mark. The degree and the press, and then press the SET degrees to gradually increase or decrease.
4. Before using the heater, turn left about 30 minutes before warm air after a day off may not be any power (24 V DC).
Suggestion
1. How to Catch Ball electricity The thumbs and index finger to the V (v), and slide the handle grip of the ball, and the finger is left attached to the upper. A timber of an electric massage I felt a hand slip from the use of oil or cream to wipe out.
2. Use powdered herbs and herbal massage oil, see the brochure. Massage can be applied with all the art of massage.
3. If using a fat belly massage - the right clockwise. The oil mixed with creamy fat. The temperature was about 50 degrees or more, or higher depending on the amount of cream and massage oil that is more or less the size and thickness of abdo
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, vitheethaithai has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Beauty Equipment in bulk from vitheethaithai at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2014
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bang Bo Thong, Nonthaburi
Name
Mr. Tawil Taveewan
Address
108/568 moo 14 Rattanathibet Road Soi 34/1, Bang Bo Thong, Nonthaburi, 11110, Thailand
Report incorrect details








































