
Electric Marble Cutting Machine - 2.2 Kw Power, 220-240 V Voltage, 3.66 Kg Weight | Efficient Electric Blade With 2-5 Mm Thickness
Price: 3500.00 INR / Piece
(3500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
6
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal |
| Dimensions | NA |
| Weight | 3.66 Kg |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Power | 2.2 KW |
| Frequency | 50 - 60Hz |
| Blade Thickness | 2 - 5 mm |
| Features | Precise cuts, Durable design, Easy operation, Powerful motor, Lightweight, Safe operation, Versatile use |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 6 |
| Stock Quantity | 200 |
| Price | 3500.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Moq | 6 |
| Packsize | 1 |
| Mop | 6 |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 6 |
| Minimum Ordered Packs | 6 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Product Details :
Brand : Bosch
Net Weight (Kilogram) : 3.66 Kg
Phase : Single Phase
Voltage : 220 - 240 V
Power : 2.2 KW
Frequency : 50 - 60Hz
Power Source : Electric
Blade Thickness : 2 - 5 mm
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Kesarwani Bolts has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cutting Machine in bulk from Kesarwani Bolts at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Dealer
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Lucknow, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Vinay Kesarwani
Address
GF-17, Kailash Tower, Near Medicine Market, GB Marg, Latouche Road, Lucknow, Uttar Pradesh, 226018, India
Report incorrect details






































