
Electric Loader Rickshaw - Durable Materials, Innovative Technology | Hassle-free Performance, Rugged Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Motor Power | 1.5 kW |
| Payload Capacity | 500 kg |
| Dimensions (LxWxH) | 2500x1200x1500 mm |
| Battery Type | Lead-Acid |
| Max Speed | 25 kph |
| Usage | Goods transport and short-distance deliveries |
| Safety Standards | BIS Certified |
| Features | Electric Power, Cargo Capacity, Easy Operation, Cost-Effective, Durable Build |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Speego Vehicles Co. Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Rickshaw in bulk from Speego Vehicles Co. Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAVCS1059H2ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAVCS1059H2ZX
New Delhi, Delhi
DIRECTOR
Mr. Aman Goel
Address
Wz-25, Bhagwan Dass Nagar Extn. East Punjabi Bagh, Opp Metro Pillar No 66, New Delhi, Delhi, India
Report incorrect details

































