
















Electric Loader Lpg Delivery - Battery Capacity: 5pis Ampere-hour (Ah)
Price: 204750.00 INR / Piece
(195000.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
204750.00 INR / Piece
Weight :
500.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 220 Volt (V) |
| Charger Type | Transformer |
| Charger Capacity | 220 voot |
| Top Speed | 40 Km/hr |
| Vehicle Model | Dyna |
| Range | 80 |
| Motor Power | 2000 watt Kilowatt (kW) |
| Battery Life | 2 years Years |
| Battery Capacity | 5pis Ampere-hour (Ah) |
| Origin | Indian |
| Charging Time | 8 Hours |
| Manufacturing Year | 2025 Years |
| Usage & Applications | Electricity |
| Batteries Type | Lead acid |
| Seat Capacity (Person) | 2 |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 2 Per Week |
| Delivery Time | 10 Days |
| Main Domestic Market | Andhra Pradesh, Bihar, Jharkhand, Odisha, Assam, West Bengal |
| Pkg Box Height | 900.00 in |
| Brand Name | Dynamic |
| Pkg Box Breadth | 800.00 in |
| Pkg Box Length | 2700.00 in |
| GSTIN | 5% |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Price | 195000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Shipping Type | free |
| Stock Quantity | 10 |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| MRP | 204750.00 INR |
| Weight | 500.00 Kilogram |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DYNAMIC EXPORT has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Electric Vehicles from DYNAMIC EXPORT at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19ILQPS5433A1ZO
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD)
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19ILQPS5433A1ZO
Kolkata, West Bengal
Proprietor
Mr Nitai Sarkar
Members since
3 Years
Address
Chandigarh Gopalpur Math Para, Mathpara Moti Babaur Khatal, Ganganagar, Madhyamgram, North 24 Pgs, Kolkata, West Bengal, 700132, India
Report incorrect details




















