
Electric Lights With Buzzer
Price: 800.0 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Signal Light |
| Color | Red |
| Material | Plastic |
| Voltage | AC 230V |
| Power | 2W |
| Dimensions | 100mm |
| Weight | 200g |
| Usage | Visual and audible warnings in industrial settings; suitable for machinery, equipment, and safety alerts. |
| Standards | IEC 60947 |
| Features | Bright light, Loud buzzer, Durable design, Easy install |
Product Overview
Key Features
Condition : New
Power Source : Electric
Country Of Origin : India
Style : Electric Lights With Buzzer
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
9
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AJAPB9101G1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AJAPB9101G1ZX
Ahmedabad, Gujarat
proprietor
Mr Dharmesh Bhat
Members since
3 Years
Address
32, Gopal Charan Industrial Globe, Road No.5, GIDC, Kathwada, Ahmedabad, Gujarat, 382430, India
Report incorrect details



























