













Electric Led Downlight - Aluminum & Polycarbonate Round Design, 7w Power, Cool White 6500k | 1 Year Warranty, Suitable For Industrial & Commercial Use
Price: 145.60 INR / Piece
(130.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
399.00 INR / Piece
Weight :
100.00 Gram
1 Pack Contains :
50
Minimum Pack Size :
20
In Stock
Product Specifications
| Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500 Kelvin (K) |
| Light Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Product Type | Electric LED Downlight |
| Material | Aluminum, Polycorbonate |
| Input Voltage | 100-240 Volt (V) |
| Working Temperature | 6500 Kelvin (K) |
| Lamp Power | 7w Watt (W) |
| Application | Industrial, Commericial |
| Size | Standard |
| Dimension (L*W*H) | Round Centimeter (cm) |
| Weight | 100 Grams (g) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 4-5 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 20 |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Price | 130.00 INR (Approx.) |
| Color | Cool White |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 20 Piece/Pieces |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Moq | 20 |
| Packsize | 50 |
| Max Quantity | 500 |
| Stock Quantity | 100 |
| Color Temperature | 6500 Kelvin (K) |
| Shipping Type | free |
| Weight | 100.00 Gram |
| MRP | 399.00 INR |
| GSTIN | 12% |
| Brand Name | FIVESOME POWER |
| Min Quantity | 100 |
| Light Color | Cool White |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 20 |
| Minimum Order Quantity | 20 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AASFN2950Q1ZF
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AASFN2950Q1ZF
Delhi, Delhi
Partner
Mr Ankit Nagar
Address
B No. F-77-Sm-2 S/f, 3rd Floor, Dilshad Colony, Delhi, Delhi, 110095, India
led downlights in Delhi
Report incorrect details









































