
Electric Kitchen Grinder - Color: Silver
Price: 250000.00 INR / Unit
(250000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Part Type | Electric Grinder |
| Diameter | 13 cm |
| Color | Silver |
| Housing | Shock-Proof ABS |
| Blades No. | 2 Stainless Steel Blades |
| Usage & Applications | Grinding Spices, Lentils, Coffee, and Grains |
| Type | Grinder |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 500 ml |
| Power | 200 W |
| Voltage | 220-240 V |
| Speed Mode | 2 Speed + Pulse |
| Motor Power | 200 W Copper Motor |
| Container Material | Stainless Steel |
| No. of Jar | 1 |
| Jar Capacity | 500 ml |
| Noise Level | <80 dB |
| Dimension (L*W*H) | 19 x 13 x 13 cm |
| Weight (kg) | 1.25 kg |
| Supply Ability | 1 Per Day |
| Delivery Time | 10 Days |
| Main Domestic Market | Andhra Pradesh, Karnataka, Pondicherry, Telangana, Tamil Nadu, Kerala, South India |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Color | Silver |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 15 |
| Price | 250000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | KOVAI LAKSHMI |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Unit Type | Unit/Units |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AZFPR2046F1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AZFPR2046F1ZL
Coimbatore, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Marketing Manager
Mr Saravanan
Members since
13 Years
Address
66B, Sri Lakshmi Nagar, Thanneer panthal Road, Peelamedu, Coimbatore, Tamil Nadu, 641004, India
electric grinders in Coimbatore
Report incorrect details



































