
Electric Kitchen Chimney - Stainless Steel, 600mm, Black | 1200 M3/hr Suction Power, 3 Speed Settings, Low Noise 65 Db
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 60x50x100 cm |
| Suction Power | 1200 m3/hr |
| Noise Level | 55 dB |
| Number of Lamps | 2 |
| Filter Type | Baffle Filter |
| Power | 180W |
| Features | Easy Installation, Oil Collection, Energy Efficient, Durable Design, Sleek Finish, Powerful Suction, Long Lasting |
| Supply Ability | 50 Per Day |
| Delivery Time | 2 Days |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
30
Establishment
2008
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
08BKWPS2507P1Z6
Payment Mode
Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08BKWPS2507P1Z6
Jaipur, Rajasthan
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Narender Singh
Address
Sop No 101, New Atish Market, Mansarovar, Jaipur, Rajasthan, 302020, India
kitchen chimney in Jaipur
Report incorrect details










































