
Electric Kitchen Chimney
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Kaff
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Kitchen Chimney |
| Dominant Color | Black |
| Material | Glass, Metal |
| Dimensions | 600x500 mm |
| Airflow Capacity | 700 m³/hr |
| Power Consumption | 150 W |
| Noise Level | 55 dB |
| Suction Power | 200 Pa |
| Usage | Removes kitchen fumes and odors effectively during cooking. |
| Features | Smoke removal, Easy install, Modern look, Low power, Efficient design |
Company Details
Welcome to Our !!! The continuous increase in the extravagance of human needs has created the desire, and inclination towards worldly pleasure. Everyone, at their respective ground wants to live under the shade of luxury. Homes, are the one and only possession, which is considered to be the most important asset of an individuals life. We are known as, Aampha Projects, one of the leading Service Providers of Interior Design Services. Some of our elite Services are Residential Interior Design Services, Residential Interior Wall Design Services, Apartments Interior Projects, Residential Design Services, Hand Railing Design Projects, Commercial Office Interior Projects,Modular Kitchen, etc based in Tamil Nadu,Chennai. 49456_HOME1.jp
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Managing Director
Mr. R. Prabakaran
Address
NO:63/190, KPK COMPLEX, 100 FEET ROAD, JAWAHARLAL NEHRU ROAD, NEAR KOYAMBEDU BUS STAND, Chennai, Tamil Nadu, 600106, India
electric chimney in Chennai
Report incorrect details





























