
Easy Installation Electric Kitchen Chimney
Price: 30000.00 INR / Piece
(30000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 60x50x15cm |
| Power | 1500W |
| Noise Level | 50dB |
| Suction Capacity | 1200 m3/hr |
| Warranty | 1 year |
| Weight | 10kg |
| Features | Easy Installation, Low Maintenance, High Durability, Optimum Performance, Intricate Designs, Rust Proof |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Supply Ability | 10 Per Day |
| Delivery Time | 2 Days |
| Packaging Details | as an industrial standard |
| Main Domestic Market | All India |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Brand Name | Dreams Kitchen |
| Price | 30000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Grade: Premium
Quality: Optimum
Attributes:
Rust proof nature
Intricate designs
Easy installation
Low maintenance
Highly durable
Optimum performance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Dreams Kitchen has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chimney in bulk from Dreams Kitchen at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
proprietor
Mr. Sana
Address
RIC Bazar, Dunlop, Kolkata, Kolkata, West Bengal, 700108, India
electric chimney in Kolkata
Report incorrect details






























