
Electric Kettles
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | RDLK15-01 |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 1.5L |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Power | 1500W |
| Heating element | Heating plate |
| Usage | Heat water, tea, milk, coffee |
| Features | Fast heating, Easy cleaning, Stylish design, Safe operation, Durable build, Large capacity |
Product Overview
Key Features
Features:
Special appearance design, fashionable and elegant.
Equipped with painting handle, nice looking.
75 degree springing kettle cover, easy to open cover and add water.
360 degree detachable base design.
Big filter design, easy to clean.
Transparent and big water window.
Specifications:
Model: RDLK15-01
Material: Stainless Steel
Capacity: 1.5L
Voltage: 220V, 50Hz
Power: 1500W
Heating element: heating plate
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Guangzhou Ruidu Import and Export CO., Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Kettle in bulk from Guangzhou Ruidu Import and Export CO., Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Guangzhou, Guangdong
Name
Jessie Yang
Address
null Guangzhou, Guangdong, 510630, China
electric water kettle in Guangzhou
Report incorrect details

























