



Electric Kettle - Stainless Steel, 1.2 Liters, 1500w Power | Compact Size, Durable Design, 0.8m Cord Length
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Na
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 1.2 Litres |
| Material | Stainless Steel |
| Power | 1000-1500W |
| Dimensions | 200x150x250mm |
| Weight | 1kg |
| Voltage | 220-240V |
| Usage | Boiling water for beverages |
| Safety | Overheat protection |
| Features | Fast heating, Easy use, Durable design, Safe operation, Stylish look, Compact size, 1.2 Litre |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
Product Overview
Key Features
CAPACITY-1.2 LITRES
TYPE-SS
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HORECA HOSPITALITY SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Others in bulk from HORECA HOSPITALITY SOLUTIONS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AQZPM2732N1ZZ
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AQZPM2732N1ZZ
Bhilwara, Rajasthan
Proprietor
Mr Narendra
Address
202, Vinayak Residency, Close to Sona Resort Bhilwara Raj Bhilwara, Rajasthan, 311001, India
automatic electric kettle in Bhilwara
Report incorrect details





































