
Electric Kettle - 1.5 Liters, Stainless Steel, Silver | 1500 Watts, Energy Efficient, Shock Proof, Lightweight
Price Trend: 700.00 - 2000.00 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
20 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel, plastic |
| Capacity | 1.5 liters |
| Power | 1000-1500W |
| Dimensions | 20x15x25cm |
| Weight | 1kg |
| Cord length | 80cm |
| Warranty | 1 year |
| Features | Fast boiling, Easy to use, Energy efficient, Durable, Safe, Lightweight, Stylish design |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Week |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
1979
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07AAACU7863J1ZW
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAACU7863J1ZW
Sonipat, Haryana
Director
Mr Sudhir Saroha
Address
272, Sector-56, HSIIDC Kundli, Sonipat, Haryana, 131028, India
automatic electric kettle in Sonipat
Report incorrect details






































