
Electric Kettle
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Capacity | 1 Liter |
| Power | 1000-1500W |
| Dimensions | 15x15x20cm |
| Weight | 1kg |
| Color | Silver |
| Usage | Boiling water for tea,coffee,instant noodles |
| Features | Fast heating, Easy operation, Durable design, Safe usage, Stylish look |
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
28
Establishment
1985
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Narendra Hakani
Address
Door No:- 10, Ganesh Society, Behind Master'S Petrol Pump, O/S. Shahpur Gate, shahpur, Ahmedabad, Gujarat, 380004, India
electric tea kettle in Ahmedabad
Report incorrect details































