
Electric Kettle
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Kettle |
| Dominant Color | Silver |
| Capacity | 1-1.7 Liter |
| Material | Stainless Steel |
| Power | 1000-1500W |
| Voltage | 220-240V |
| Weight | 0.8-1.2 kg |
| Usage | Boiling water for tea, coffee, and other beverages in homes and offices. |
| Safety Features | Auto shutoff |
| Features | Fast boiling, Easy cleaning, Durable design, Compact size, Safe operation |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Dehradun, Uttarakhand
Accepts only Domestic inquiries
Name
Mr. Aslam Khan
Address
Chankyapuri lane No. 1, Near Bangali Kothi, Doon University Road, Dehradun, Uttarakhand, 248001, India
electric tea kettle in Dehradun
Report incorrect details































