
Electric Kettle - Plastic Metal, 15x10x20cm, 0.6l, 800w | Fast Heating, Automatic Shutoff, Compact Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Metal |
| Power | 800W |
| Capacity | 0.6L |
| Dimensions | 15x10x20cm |
| Weight | 1kg |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 1 year |
| Features | Fast heating, Easy to use, Compact design, Durable build, Automatic shutoff |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jai Balaji Creations has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Kitchen & Canteen Accessories & Equipment in bulk from Jai Balaji Creations at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
GST NO
08AHTPG5161E1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AHTPG5161E1Z8
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Mukul Gupta
Address
No-B-9, Somaya Appartment, Dhruv Marg, Tilak Nagar, Jaipur, Rajasthan, 302004, India
electric tea kettle in Jaipur
Report incorrect details







































