
Naveen Electric Kettle
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Steel |
| Capacity | 1-1.5 Liters |
| Power | 800-1200W |
| Voltage | 220-240V |
| Dimensions | 15x15x20 cm |
| Weight | 0.8-1.2 kg |
| Usage | Boiling water for tea,coffee |
| Features | Fast heating, Easy use, Safe operation, Durable build, Compact design, Boils water |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NAVEEN MANUFACTURING CO. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Kettle in bulk from NAVEEN MANUFACTURING CO. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
1980
GST NO
07AAEPK9616J1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAEPK9616J1ZG
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Marketing Manager
Mr. Ansh Kathuria
Address
C-12, DSIDC Complex, F.I.E. Patparganj Ind. Area, Near State Bank Of India, Delhi, Delhi, 110031, India
electric tea kettle in Delhi
Report incorrect details








































