
Bada Bazar Electric Kettle
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Kettle |
| Dominant Color | White |
| Capacity | 1.7 Liters |
| Power | 1500-2000W |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 20x15x25cm |
| Voltage | 220-240V |
| Weight | 1.2 kg |
| Safety Features | Auto shutoff |
| Usage | Boil water for tea, coffee, and other hot beverages. Suitable for home and office use. |
| Features | Fast boiling, Easy use, Durable design, Energy efficient, Safe operation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Bada Bazar has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Kettle in bulk from Bada Bazar at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Jay Kumar
Address
No. 3759/2, Kanhiya Nagar, Tri Nagar, Delhi, Delhi, 110035, India
electric tea kettle in Delhi
Report incorrect details








































