
Flame Proof Duke Electric Iron
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1000W |
| Voltage | 230V |
| Weight | 1kg |
| Material | Plastic, metal |
| Dimensions | 250x120x100mm |
| Usage | Household clothing ironing |
| Warranty | 1 year |
| Features | Fast heating, Easy use, Durable build, Efficient ironing, Compact design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Duke Electrical Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Iron in bulk from Duke Electrical Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier
Establishment
1960
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Sanjay Gupta
Address
B-77, Okhla Industrial Area Phase 2, New Delhi, Delhi, 110020, India
Report incorrect details









































