
Electric Injection Molding Machine - 440 Voltage, High Speed Response | Automatic Operation, Versatile Material Compatibility
Price: 1062000.00 INR / Unit
(900000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1080000.00 INR / Piece
Weight :
18000.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Injection Molding Machine |
| Material | Other |
| Automatic | Yes |
| Voltage | 440 Volt (v) |
| Feature | High Speed Response |
| Warranty | 1 Year |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 5-10 Per Month |
| Delivery Time | 5-10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Length | 35.00 cm |
| Pkg Box Height | 35.00 cm |
| Brand Name | INDIA PLASTIC MACHINERY |
| Weight | 18000.00 Kilogram |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Moq | 1 |
| Shipping Type | order_percent |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Min Quantity | 1 |
| Returnable | No |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Currency | INR |
| Price | 900000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 18% |
| Mop | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| MRP | 1080000.00 INR |
| Pkg Box Breadth | 120.00 cm |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AVPPG5071R1ZT
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AVPPG5071R1ZT
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Vipin
Members since
7 Years
Address
KD Market, Gali No.- 9 Khasra No 154/5/9, Maharishi Valmiki Hospital, Delhi, Delhi, 110039, India
Injection Moulding Machine in Delhi
Report incorrect details



















