
Electric Induction Stove
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Mon-ami
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Power | 1800-2000W |
| Material | Glass ceramic |
| Dimensions | 28x28cm |
| Weight | 2kg |
| Voltage | 220-240V |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Household cooking, heating food and liquids |
| Features | Fast heating, Easy cleaning, Energy efficient, Safe cooking, Precise control, Child lock, Durable design, Sensor touch |
Company Details
Company Outline Since our establishment in 1997, we, Mon-Ami have been recognize as the prominent Trader, Importer, Distributor, Wholesaler and Supplier, offering qualitative range of products. Our wide assortment includes Kitchen Appliances, Electrical Home Appliances, Electrical Appliances and Home Appliance. Some most popular products of our firm are Electric Iron, Electric Dry Iron, Table Fans, Gas Stove, Mixer Grinder, Magic Mop, Induction Stove, Vacuum
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer, Producer
Employee Count
25
Establishment
1997
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
33AFVPB0920N1ZE
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C)
























