
Electric Induction Cooker - Small Size, Matte Black Finish | High Performance, Low Power Consumption, Longer Service Life
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Glass ceramic |
| Dimensions | 28x28x5cm |
| Power | 2000W |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Weight | 2kg |
| Warranty | 1 year |
| Features | Fast heating, Energy saving, Easy cleaning, Digital control, Multiple settings, Compact design, Durable material |
| Payment Terms | Others, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | On Order Per Day |
| Delivery Time | 02 Week |
| Main Domestic Market | Gujarat |
Product Overview
Key Features
Product Details:
SizeSmall
ColorBlack
UsageKitchen
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Freedom Management Pvt. Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Induction Heating Equipment in bulk from Freedom Management Pvt. Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jamnagar, Gujarat
Name
Mr. Vadoliya Dharmesh
Address
Plot No. 301, 3rd Floor, Soham Complex, Opp Bhayani Mantion, Near Gurudwara Chowkdi, Jamnagar, Gujarat, 361001, India
induction cooker in Jamnagar
Report incorrect details



































