
Commercial Induction Warmer Built In 2.2 Kw 300*300*150 Mm - Application: Kitchen
Price: 13203.02 INR / Piece
(11189.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
13216.00 INR / Piece
Weight :
3.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Application | Kitchen |
| Features | Good Quality |
| Material | Stainless Steel |
| Power Source | Electric |
| Size | 400 *400*125 mm |
| Use | Home |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Breadth | 40.00 cm |
| Weight | 3.00 Kilogram |
| Pkg Box Length | 40.00 cm |
| Brand Name | MEI |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| MRP | 13216.00 INR |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Shipping Type | actual |
| Price | 11189.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| GSTIN | 18% |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 20.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
For those in search of top-notch commercial kitchen equipment, MEI Traders is your trusted source for high-quality, durable, and efficient products. With years of expertise, we are a manufacturer, trader, and supplier of a wide range of kitchen appliances designed to meet the needs of restaurants, hotels, and catering services. Our extensive product line inludes Bread Slicer, Chafing Dish, Concave Induction, Continental Burner, Double Bucket Deep Fryer and many more, is built to ensure the smooth and efficient operation of your kitchen, helping you serve your customers with excellence. Each item is crafted using the finest materials, ensuring longevity, safety, and ease of use. Customer satisfaction is our top prio
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33ABUFM0953B1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33ABUFM0953B1ZD
Tiruchirappalli, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Sudha Neelamegam
Address
No: 46, Gandhi Nagar, 1st Cross, Setu Colony, Tiruchirappalli, Tamil Nadu, 620001, India
Report incorrect details






























