
Electric Impact Driver
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Size | Standard |
| Power Rating | 320 W |
| Noise Level | 85 dB |
| Tool Type | Drill/Impact Driver |
| Speed Setting | Other, Single-speed |
| Features | Compact design Ergonomic handle High torque |
| Battery Capacity | null |
| Operation Mode | Electric |
| Motor Type | Brushless Motor |
| Product Type | Impact Driver |
| Material | Plastic and Metal |
| Application | Driving screws and fastening bolts |
| Frequency (MHz) | null |
| Rated Input Power | 320 W |
| Rated Voltage | 220-240 V |
| Power Source | Corded |
| Variable Speed | Yes |
| Dimension (L*W*H) | 165 x 80 x 235 mm |
| Weight | 1.2 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Blue and Black |
| Usage | Industrial and Household |
Company Details
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
8
Establishment
2006
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
08ATIPS0072P1Z3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08ATIPS0072P1Z3
Jaipur, Rajasthan
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr K. S. Tools
Members since
9 Years
Address
B No. G-1, Govindam Complex, Opp. Loha Mandi, S C Road, Near City Centre, Jaipur, Rajasthan, 302001, India
cordless power tool in Jaipur
Report incorrect details











































