
Electric Icu Bed - Ivory, 6ft X 3ft | Premium Quality, Ergonomic Design, Efficient Mobility Features
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel,ABS |
| Dimensions | 6ft x 3ft |
| Weight Capacity | 350kg |
| Motor | 24V DC |
| Wheels | 5" |
| Warranty | 1 year |
| Color | Ivory |
| Features | Height adjustable, Backrest control, Footrest control, Side rails, Durable frame, Smooth operation, Easy cleaning, Safe operation |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Product Details:
Size:6ft x 3 ft
Color:Ivory
Brand:Standard Health Care
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aar Kay Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hospital Beds in bulk from Aar Kay Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Rajeev Dhawan
Address
Plot No-F-18, Street No-9, Laxmi Nagar, Near Subhash Chawk, Delhi, Delhi, 110092, India
electric icu bed in Delhi
Report incorrect details







































