
Electric Iccu Bed
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Sai Mediquip
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel, Plastic |
| Dimensions | 2000x900x500 mm |
| Weight Capacity | 250 kg |
| Power Supply | 110-240V |
| Motor Type | AC Motor |
| Usage | ICCU patient care |
| Safety Standards | ISO 13485 |
| Features | Electric operation, Patient comfort, Low power use, Easy operation |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SAI MEDIQUIP has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hospital Beds in bulk from SAI MEDIQUIP at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
1999
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BDFPP3054A1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BDFPP3054A1ZW
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Bhupendra Panchal
Address
Plot No.11/B, Laxmi Estate, Marol Naka, Andheri East, Mumbai, Maharashtra, 400059, India
electric bed in Mumbai
Report incorrect details




























