


Electric Hmi
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Operating Temperature | 0C to 50C |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Input Current | 0.7A |
| Protection Level | IP65 |
| Phase | Single Phase |
| Humidity | 10% - 90% (Non-condensing) |
| Output Voltage | 5V DC (Signal Output) |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Efficiency | >85% |
| Main Material | ABS Plastic, Polycarbonate |
| Processing Type | Other, Digital Signal Processing |
| Condition | New |
| Function | Touchscreen Human Machine Interface for Process Monitoring and Control |
| Application | Industrial Automation, Machine Control |
| Dimension (L*W*H) | 180mm x 120mm x 40mm |
| Power Mode | Other, DC Powered |
| Voltage | 24V DC |
| Power Consumption | 15W |
| Accessories | Mounting Bracket, User Manual, Power Cable |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 50 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AFHPP4376C1ZC
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AFHPP4376C1ZC
Ambernath, Maharashtra
Marketing Manager
Mr. Sunil
Members since
1 Years
Address
PLOT K-3, GALA G 7 A WING, Udyog Bhavan 2, Badlapur Anand Nagar Road, Ambarnath, Thane, Ambernath, Maharashtra, 421201, India
Report incorrect details


























