
Donations Blankets
Price Trend: 500.00 - 5000.00 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1000 Piece
In Stock
Product Specifications
| Width | 140 cm |
| Length | 200 cm |
| Fabric Type | Fleece |
| Edge | Other, Overlocked/Stitched Hem |
| Density | 300 Gram per cubic centimeter(g/cm3) |
| Color | Multicolor (Assorted) |
| Weight | 900-1200 grams |
| Material | 100% Polyester |
| Style | Plain |
| Pattern | Other, Solid |
| Technics | Woven |
| Size | Other, 200 x 140 cm |
| Age Group | Adults |
| Use | Other, Charity, Hospital, Donation, Relief Work |
| Supply Ability | 2000 Per Day |
| Delivery Time | 15 Days |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2003
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06ABTPN5538J1Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06ABTPN5538J1Z1
Panipat, Haryana
Proprietor
Mr Rajiv Kumar
Members since
11 Years
Address
202, near Hanuman Mandir, Poorbian ghati, Pachranga Bazaar, Panipat, Haryana, 132103, India
donation blanket in Panipat
Report incorrect details






































