
Donation Box Ddb - Stainless Steel 304/202, 20x20x74 Cm, Orange | Dual Locks, Secure Storage, Durable Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Grade | 304/202 |
| Height | 74 cm |
| Base Dimensions | 20x20 cm |
| Weight | Range 20-30kg |
| Color | Orange |
| Usage | Collecting donations in temples, religious places or public areas |
| Number of Locks | Two |
| Features | Secure storage, Dual locks, Durable design, Easy access, Aesthetic appeal |
Product Overview
Key Features
Approximate size
Bottom width20a /Bottom Depth 20a /Bottom Height 27a +
Middle width12a /Middle Depth 12a /Middle Height 16a +
Upper Height 21 a +Bottom 3.75a
Double locking facility
Extra lock along with shutter
For dual protection
Price
Rs-20,000/-
IN STAINLESS STEEL 304/202 GRADE
RS-36,000/-
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, INDU APPLIANCES CORPORATION OF INDIA has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Sports Goods in bulk from INDU APPLIANCES CORPORATION OF INDIA at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
51
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
22AAFPU7828P1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 22AAFPU7828P1ZZ
Bhilai, Chhattisgarh
Proprietor
Mr. S. M. Umak
Address
Plot No 25C/25E, Light Industrial Area, Chhawani, Bhilai, Chhattisgarh, 490026, India
donation boxes in Bhilai
Report incorrect details








































