
Dona Making Machine 44, Usage/application: Industrial
Price: 25000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Food Machine |
| Dominant Color | Blue |
| Power | 220V |
| Dimensions | 1500x800x1800 mm |
| Material | Mild Steel |
| Production Capacity | 5000/hr |
| Weight | 500 kg |
| Usage | Making Dona |
| Warranty | 1 year |
| Features | Dona production, Efficient operation, Durable design, Easy operation, High output, Low maintenance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RAJPUTANA ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from RAJPUTANA ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
6
Establishment
2015
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
08AYEPT8138L1ZP
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AYEPT8138L1ZP
Jaipur, Rajasthan
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Sanjay
Address
Shop No.36, 1st Floor, Vt Road Chouraha, Madhyam Marg, Mansarovar, Jaipur, Rajasthan, 302020, India
dona machine in Jaipur
Report incorrect details





























