
Dona Machine 11, Electric Motor: 1 Hp
Price: 45000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dona Machine |
| Dominant Color | Blue |
| Power | 220V |
| Dimensions | 1500x1000x1800mm |
| Weight | 500kg |
| Material | Steel |
| Production Capacity | 1000/hr |
| Usage | Manufacturing of Dona plates |
| Certification | CE |
| Features | High output, Durable build, Easy operation, Efficient design, Low maintenance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aayushi Engineering Works has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from Aayushi Engineering Works at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09CIPPD3437B1ZF
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09CIPPD3437B1ZF
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Shekhar
Address
Plot No. 902, New Karhera Colony, Mohan Nagar, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201007, India
dona machine in Ghaziabad
Report incorrect details

































