




Doms Labels - Features: Easy To Apply
Price: 9.44 INR / Piece
(8.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
9.44 INR / Piece
Weight :
1.00 Gram
1 Pack Contains :
500
Minimum Pack Size :
500
In Stock
Product Specifications
| Water Proof | Yes |
| Surface Finish | Glossy |
| Water Resistant | YES |
| Features | Easy to Apply |
| Use | General Purpose Labeling |
| Style | Sheeted |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP) |
| Packaging Details | Sheets in Packets |
| Main Domestic Market | All India |
| Shipping Rate | 200.00 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Pkg Box Length | 4.00 cm |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Weight | 1.00 Gram |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | Latebles |
| Stock Quantity | 10000 |
| GSTIN | 18% |
| MRP | 9.44 INR |
| Packsize | 500 |
| Price | 8.00 INR (Approx.) |
| Shipping Type | flat_rate |
| Pkg Box Breadth | 3.00 cm |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Height | 2.00 cm |
| Mop | 500 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 500 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, LATEST LABELING AND SOLUTIONS PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Labels, Stickers & Tags in bulk from LATEST LABELING AND SOLUTIONS PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2014
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
09AAFCL6287Q1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAFCL6287Q1ZI
Hapur, Uttar Pradesh
DIRECTOR
Mr Uday Bhan Patel
Members since
9 Years
Address
PLOT NO.:- G8 & G9, RELIANCE ROAD, JINDAL NAGAR, SAI ENCLAVE, Hapur, Uttar Pradesh, 245304, India
Report incorrect details





























