



Doms Labels - Color: Multi-color
Price: 9.44 INR / Piece
(8.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
9.44 INR / Piece
Weight :
1.00 Gram
1 Pack Contains :
500
Minimum Pack Size :
50000
In Stock
Product Specifications
| Color | Multi-Color |
| Material | Kraft Paper |
| Features | Self-Adhesive, Printable |
| Use | Labeling |
| Adhesive | Permanent |
| Style | Decorative |
| Payment Terms | Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD) |
| Supply Ability | 5000 Per Week |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Available | No |
| Sample Policy | Free samples available with shipping and taxes paid by the buyer |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Breadth | 2.00 cm |
| Packsize | 500 |
| MRP | 9.44 INR |
| Price | 8.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Length | 3.00 cm |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 500000 |
| Shipping Rate | 200.00 |
| Pkg Box Height | 2.00 cm |
| Weight | 1.00 Gram |
| Color | Multi-Color |
| Shipping Type | flat_rate |
| Price Type | fixed |
| Mop | 50000 |
| Brand Name | LATEBLES |
| Minimum Ordered Packs | 50000 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, LATEST LABELING AND SOLUTIONS PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Labels, Stickers & Tags in bulk from LATEST LABELING AND SOLUTIONS PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2014
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
09AAFCL6287Q1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAFCL6287Q1ZI
Hapur, Uttar Pradesh
DIRECTOR
Mr Uday Bhan Patel
Members since
9 Years
Address
PLOT NO.:- G8 & G9, RELIANCE ROAD, JINDAL NAGAR, SAI ENCLAVE, Hapur, Uttar Pradesh, 245304, India
Report incorrect details



























