
Domestic Model Ro System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | RO System |
| Dominant Color | White |
| Water Purification | RO |
| Stages | Multiple |
| Filters | 3 |
| Capacity | Domestic |
| Usage | Purifies domestic water supply for drinking |
| Power | 230V |
| Warranty | 1 Year |
| Dimensions | 30x20x40 cm |
| Weight | 10 kg |
| Certifications | ISO |
| Features | Easy install, Durable, High quality, Cost effective, Pure water |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | Within 08-15 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Delhi |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Water Kraft has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Water Softener & Purifier in bulk from Water Kraft at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mukesh Jain
Address
107-A, Defence Enclave, Gali No. 6, Near Balaji Chowk, Mohan Garden, New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details









































