
Dome Camera For Shopping Mall
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Lens Type | Wide angle |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Dimensions | 150mm Dia |
| Usage | Shopping mall surveillance |
| IR Range | 20m |
| Compression | H.265 |
| Features | Wide view, High resolution, Easy install, Remote access, Secure footage, Cost effective, Durable design |
Company Details
SYSCREET NETWORK SOLUTIONS, Established in 2008 at Surat in Gujarat, is a leading service provider of Security Systems in India. SYSCREET NETWORK SOLUTIONS is one of Trade India's verified and trusted names for listed services. With extensive experience in the field of Security Systems, SYSCREET NETWORK SOLUTIONS has made a reputed name for itself in the market with satisfactory 2-Bay Network Video Recorder, 4-bay Network Video Recorder, Dome Camera, etc.
Focusing on a customer-centric approach, SYSCREET NETWORK SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Security Systems from SYSCREET NETWORK SOLUTIONS at Trade India quality-assured services.
Focusing on a customer-centric approach, SYSCREET NETWORK SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Security Systems from SYSCREET NETWORK SOLUTIONS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Employee Count
10
Establishment
2008
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Chintan Kalathiya
Address
304, Shyam Chambers, Above ICICI Bank, Opp. Sub-Jail, Ring Road, Surat, Gujarat, 395002, India
Report incorrect details









