
Dome Bulb
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Wattage | 100W |
| Dimensions | 15x15x20cm |
| Voltage | 220V |
| Base type | E27 |
| Lumens | 1500lm |
| Color temperature | 6500K |
| Features | Bright light, Even lighting, Easy repair, Sturdy design, Lightweight, Energy efficient, Long lifespan, Widely used |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
4
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AZAPM6536C1ZG
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AZAPM6536C1ZG
Contai, West Bengal
Proprietor
Mr Raju Maity
Address
Ward No - 14, Dhandighi, Purba Medinipur, Contai, West Bengal, 721401, India
Bulbs & Tubelight in Contai
Report incorrect details






























