
Dolphin Ro Purifier - High-quality Materials, Optimal Filtration Efficiency | Ideal For Professional And Domestic Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | RO Purifier |
| Dominant Color | Blue |
| Capacity | 5 liters |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 30x20x15 cm |
| Pressure | 2-4 bar |
| Weight | 3 kg |
| Usage | Domestic water purification for drinking |
| Warranty | 1 year |
| Features | Water purification, Compact design, Easy installation, Reliable system, Affordable price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aqua RO System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Water Softener & Purifier in bulk from Aqua RO System at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Naresh Panchal
Address
Top Floor, Jivabhai Chambers, Opposite Bata Show Room, Navrangpura, Ahmedabad, Gujarat, 380009, India
dolphin ro water purifier in Ahmedabad
Report incorrect details































