
Dolphin Bubble Rolls - Color: Black
Price: 6850.00 INR / Piece
(6850.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
8100.00 INR / Bundle
Weight :
54.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Place of Origin | India |
| Color | Black |
| Size | 0.9x9.3 |
| Thickness | 15 |
| Material | Other |
| Design | Modern |
| Shape | Rectangle |
| Feature | Water proof |
| Use | Kitchen, Travel, Outdoor, Exercise, Home |
| Pile Length | 0.9 Meter (m) |
| Pile Height | 15 Millimeter (mm) |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 500 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Available | No |
| Packaging Details | 1 PIECES / BUNDLE |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, North America, South America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | Establishing credibility and trust within consumers and suppliers is our top priority. This is achieved by implementing systems like ISO 9001- 2015, ISO 14001-2015, ISO 45001-2018, SA 8000-2014 and SEDEX. |
| Price | 6850.00 INR (Approx.) |
| Shipping Type | free |
| Color | Black |
| Weight | 54.00 Kilogram |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Length | 23.62 cm |
| Pkg Box Breadth | 2.29 cm |
| Brand Name | bubble ROLL |
| Pkg Box Height | 55.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 50 |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| MRP | 8100.00 INR |
| Product Unit | 5 Bundle |
| Unit Type | Bundle |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DOLPHIN RUBBER INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Rugs & Mats in bulk from DOLPHIN RUBBER INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
120
Establishment
1995
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
32ABUPC1293N1ZC
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Certification
ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 32ABUPC1293N1ZC
Kottayam, Kerala
Marketing Manager
Mr Renjumon T Joy
Members since
7 Years
Address
Industrial Development Plot, Poovanthuruthu, Kottayam, Kerala, 686012, India
Report incorrect details

































