
Doll Catcher
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 70x60x180 cm |
| Weight | 150 kg |
| Material | Metal, Plastic |
| Power | 220V, 50Hz |
| Claw Type | Articulated |
| Capacity | 50 prizes |
| Usage | Amusement game; Prizes dispensing; Coin insertion starts game |
| Compliance | CE, RoHS |
| Features | Claw operation, Prize dispensing, Coin operated, Fun, Easy use |
Product Overview
Key Features
2. Player has to adjust the claw, which is hanging on the overhead.
3. The claw is to be adjusted perfectly with the help of joysticks to select the required gift.
4 After getting the perfect position of the claw, press the push button.
5. Now, the claw will go downwards to catch the gift
6. if the gift is grabbed, the claw will deliver it to the exit window for you.
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Producer
Employee Count
20
Establishment
1986
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AAKFH2114C1Z2
Payment Mode
Others
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAKFH2114C1Z2
Ahmedabad, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
C.E.O.
Mr Nikunj Patodiya
Address
1st Floor, Shade No.28, Gujarat Cold Storage, Compound, Near Soni Ni Chal Cross Road, Ahmedabad, Gujarat, 382415, India
game machine in Ahmedabad
Report incorrect details
































