
Demineraliser System - Fiberglass 1000-2000mm Blue, Ion Removal Water Purity Efficient Process
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Water System |
| Dominant Color | Blue |
| Material | Fiberglass |
| Capacity | Variable |
| Dimensions | 1000-2000mm |
| Pressure | 10-50bar |
| Usage | Industrial water purification, removing ions for various applications. |
| Power | 220V |
| Compliance | ISO 9001 |
| Features | Ion Removal, Water Purity, High Quality, Efficient Process, Reliable System |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Royale Aqua Treat Incorporation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Water Treatment Plants in bulk from Royale Aqua Treat Incorporation at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Jatin Ishvarlal Mistry
Address
Plot No. -170, Pushpak Industrial Estate, Nika Tube Compound, Phase -1, G. I. D. C. Vatva, Ahmedabad, Gujarat, 387002, India
dm water plant in Ahmedabad
Report incorrect details









































