
Demanded Tissue Paper Roll
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Tissue Roll |
| Dominant Color | White |
| Material | Pulp |
| Diameter | 15-20 cm |
| Ply | 2-3 |
| Length | 500 m |
| Width | 20-30 cm |
| Usage | Hand drying, cleaning and general hygiene purposes |
| Features | Soft, Absorbent, Durable, Versatile, Economical |
| Payment Terms | Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Others, Cheque |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SACH TISSUSES INDIA PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bathroom & Toilet Accessories/Fittings in bulk from SACH TISSUSES INDIA PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Name
Mr. C. Thiyagarajan
Address
#14-A Appar Second Cross Street, Kamakodi, nagar Annex, Chennai, Tamil Nadu, India
tissue paper roll in Chennai
Report incorrect details


































