
Demanded Plastic Proximity Cards
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Color | Clear |
| Dimensions | 86x54 mm |
| Thickness | 0.5mm |
| Hole Diameter | 5mm |
| Usage | Access control, ID cards, employee badges |
| Packaging | Bulk packaging |
| Features | Durable material, Economical rate, Wear proof, Dependable, Protective layer |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Product details:
Durable material
Economical rate
Wear proof
Hypnotic
Mesmerizing
Dependable
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ADVANCE CARD TECH has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic ID Cards in bulk from ADVANCE CARD TECH at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Indore, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Mukesh Gupta
Address
LG-59, Trade Center, Near Crown Palace Hotel, South Tuko Ganj, A.B. Road, Indore, Madhya Pradesh, 452001, India
plastic business cards in Indore
Report incorrect details









































