
Deluxe Rice Sorting Machine
Price: 1000000.00 INR / Unit
(1000000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Weight | 1100 kg |
| Output | Customizable output depending on user requirement |
| Power | 3 kW |
| Dimension (L*W*H) | 1570 x 1550 x 1830 mm |
| Accuracy | 99.99% |
| Usage | Industrial rice sorting |
| Channels | 240 Channels |
| Capacity | 1-3 Tons per hour |
| Type | Rice Sorting Machine |
| Air Pressure | 0.8 MPa |
| Application | Rice Mills, Food Processing Industry |
| Air Compressor | 7.5 HP |
| Supply Ability | 15 Per Month |
| Delivery Time | 2 Week |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | Promech Industries Pvt. Ltd. (Mark Color Sorter) |
| Moq | 1 |
| Price | 1000000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Promech Industries Pvt. Ltd. is one of the leading manufacturer of color sorting machine. Based in coimbatore company. our brand name of "mark sorter".
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AAGCP3472Q1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAGCP3472Q1ZX
Coimbatore, Tamil Nadu
Director
Mr. E Sathis Kumar
Members since
19 Years
Address
7/237-A, Pattanam to Peedampalli Main Road, Nagamanickenpalayam, Coimbatore, Tamil Nadu, 641016, India
rice sorting machine in Coimbatore
Report incorrect details







































