
Deluxe Grinder Mill
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Grinder Mill |
| Dominant Color | White |
| Material | Stainless steel |
| Mesh Size | 120 microns |
| Power | 120V |
| Dimensions | 12x12x18 in |
| Weight | 10 kg |
| Usage | Grinds wheat, maize, bajra, and jawar into superfine flour. |
| Warranty | 1 year |
| Features | Fresh flour, Superfine grind, Hygienic, Easy use, Durable, Efficient |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Rico Appliances Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Mixer Grinder from Rico Appliances Private Limited at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Wholesaler
Employee Count
50
Establishment
2003
Working Days
Monday To Saturday
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Paypal, Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Name
Mr. Naveen Verma
Address
No.801/802, Sapphire, S.V. Road, Khar West, Mumbai, Maharashtra, 400052, India
grinding mill in Mumbai
Report incorrect details











































